Rovnou na obsah Rovnou na menu
ZŠ a MŠ Lačnov okres Vsetín, příspěvková organizace

Den rodiny - video :)

O mateřské škole

Mateřská škola Lačnov se nachází ve stejnojmenné vesnici, která leží na rozhraní Bílých Karpat a Vizovických vrchů. Mateřská škola je součástí základní školy od září 2022. Dvoupatrová budova mateřské školy umožňuje přijmout až 43 dětí, které jsou dále rozděleny do dvou tříd – Sluníčka a Motýlci. V každé třídě zajišťují vzdělávání dětí 2 učitelky.

Mateřská škola nemá své vlastní venkovní hřiště, využíváme ale obecní hřiště a zahradu, které sousedí s budovou mateřské školy. Na obecním hřišti se nachází pískoviště, prolézačky, jezírko, houpačky i víceúčelové hřiště. Při pobytu venku využíváme i nedaleké louky či lesy, kde děti mohou pozorovat rozmanitosti přírody.

Součástí budovy mateřské školy je také školní kuchyně, ve které pracují 2 kuchařky a  vedoucí pracovnice. V přízemí mateřské školy je také místní knihovna, která má svůj vlastní vchod.

Budova mateřské školy sousedí s budovou základní školy – tyto dvě budovy jsou propojeny spojovací chodbou.

Provoz mateřské školy je od 6:00 do 16:00.

Je-li červen mírný, nebude v prosinci mráz silný.

Mokrý červen kazí celý rok.